У столиці Грузії Тбілісі під час акції протесту опозиції біля будівлі парламенту затримали 12 людей.

Про це повідомляє видання JamNews із посиланням на Міністерство внутрішніх справ Грузії.

Повідомляється, що зокрема серед затриманих лідер опозиційної партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе, професор Університету Іллі Алік Куправа. Всі затримані звинувачуються у хуліганстві та спротиву поліції.

Затримання почались після того, як мітингувальники спробували перекрити автомобільний рух.

Опозиція вийшла на акції протесту через те, що у парламенті 12 грудня депутати повинні висловити довіру кандидатам до Верховного суду — або відмовити в цьому.

Парламентський комітет з юридичних питань з 20 кандидатур підтримав 14, зокрема, генерального прокурора Шалву Тадумадзе.

Після представлення рекомендацій комітетом, голосування щодо кандидатів до Верховного суду має відбутися на пленарному засіданні парламенту.

Незалежні і опозиційні депутати опротестували дії членів комітету, вимагаючи не підтримувати нікого з кандидатів, оскільки вважають, що вони є виконавцями політичних завдань, здатні приймати незаконні рішення.

Крім того, в парламенті повинно було вирішитися питання припинення депутатських повноважень Ніки Мелія від «Національного руху». Комітет з процедурних питань одноголосно проголосував за відкликання депутатського мандата Мелія через рішення тбіліського міського суду у справі 8-річної давності, в якому був замішаний депутат. Йдеться про спробу колишньої влади довести до банкрутства банк «Карту», ​​що належить лідеру правлячої «Грузинської мрії» Бідзіну Іванішвілі.

Як повідомлялося раніше, 26 листопада поліція Грузії застосувала водомети проти мітингарів, які пікетували парламент в Тбілісі.

25 листопада кілька тисяч прихильників опозиції вийшли на центральні вулиці Тбілісі, вимагаючи проведення виборчої реформи. Вони заблокували в'їзд до парламенту і почали встановлювати намети.

14 листопада в Тбілісі представники опозиції та активісти розпочали акції протесту через те, що парламент провалив голосування за законопроект про перехід на пропорційну виборчу систему.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра Георгія Гахарії, формування тимчасового уряду і призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою.

Зазанчимо, що одним з головних умов учасників протестів в червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему. Тоді неформальний лідер країни і глава правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Відповідно до законопроекту, який провалив парламент, вибори у 2020 році повинні були проводити тільки за партійними списками. Таким чином повинні були скасувати мажоритарну систему, за якої правляча партія отримувала перевагу.

Поділитись: