Світ / Європа

У Грузії поліція перекрила рух опозиції в бік Телаві, де новообрана президентка має скласти присягу

Грузия Online
Світ/Європа/У Грузії поліція перекрила рух опозиції в бік Телаві, де новообрана президентка має скласти присягу
Зберегти
Вигляд
У Грузії поліція перекрила рух автоколоні опозиції в бік міста Телаві, де новообрана президентка Саломе Зурабішвілі має скласти присягу. Представники опозиції збиралися влаштувати мітинг з вимогою не визнавати результати виборів.

Представники об'єднаної опозиції «Сила в єдності» заявили, що дістануться міста чого б це їм не вартувало.

Правоохоронці ж закликали опозицію поїхати іншою дорогою — через місто Кварелі. Проте, як зазначає «Грузия Online» там також стоїть поліція, й невідомо, чи їх пропустять.

На місце приїхав також начальник патрульної поліції Темур Купатадзе. Він зазначив, що опозиція може без проблем поїхати через Кварелі, а дорога через Велісціх (якою вони збиралися проїхати) перекрита в межах заходів безпеки.

Представники опозиції також намагалися прорвати поліцейський кордон, зазначила «Сова».

Один з лідерів об'єднаної опозиції Григол Вашадзе назвав дії поліції прямою провкацією.

Напередодні Міністерство внутрішніх справ повідомляло, що рух транспорту в бік регіону Кахетія (регіон, центром якого є Телаві) та в самому Телаві буде тимчасово обмежений.

Губернатор Кахетії Іраклій Кадагішвілі заявив, що опозиція не зможе провести акцію на території, яка прилягає до місця інавгурації, оскільки це зона безпеки. І для їхньої акції виділили цілу площу в іншому місці.

«Коли опозицій звернулася до нас з вимогою провести мітинг, їм пояснили, що на цій території вже запланований державний захід, тому на прилеглій території провести акцію протесту неможливо. Мерія запропонувала провести акцію на центральній площі. Для них в Телаві виокремили одну з центральних площ. А тут (на місці інавгурації — ред.) вони не зможуть влаштувати акцію», — сказав Кадагішвілі.

О 15 годині 16 грудня в Телаві новообрана президентка Грузії Саломе Зурабішвілі має скласти присягу в палаці Іраклія Другого.

Незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія «Грузинська мрія», виграла другий тур виборів президента у Грузії за результатами підрахунку 99,78% голосів виборців.

Після чого кандидат у президенти Грузії від опозиційного об’єднання «Сила в єдності» Григол Вашадзе заявив, що його політична сила не визнає перемогу незалежної кандидатки Саломе Зурабішвілі. Згодом об'єднана опозиція заявила про свій намір подати в суд, аби визнати недійсними результати другого туру президентських виборів.

2 грудня у центрі Тбілісі громадяни вийшли на протест проти результатів другого туру президентських виборів через фальсифікацію, шантаж і тиск.

Пов`язані новини