Опозиційний кандидат у президенти Грузії не визнав результати виборів, а Саакашвілі закликав до «масової непокори»

Кандидат у президенти Грузії від опозиційного об’єднання «Сила в єдності» Григол Вашадзе заявив, що його політична сила не визнає перемогу незалежної кандидатки Саломе Зурабішвілі, яку підтримувала правляча партія «Грузинська мрія».

Вашадзе, виступаючи перед прихильниками опозиції у філармонії у Тбілісі, заявив, що «у Грузії немає президента» і що «Сила в єдності» вимагає дострокові парламентські вибори.

Крім цього, «Кавказский узел» повідомляє, що Вашадзе також заявив, що не підтримує заклик колишнього президента Грузії Міхаїла Саакашвілі «з 29 листопада перейти в режим масової непокори владі». Це Саакашвілі заявив 28 листопада, і додав, що «ніколи не визнає результати цих виборів».

Нагадаємо, незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримує керівна партія «Грузинська мрія», виграла другий тур виборів президента у Грузії. Вона — перша жінка на цій посаді у Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Грузії як неформальна боротьба Саакашвілі та проросійського олігарха Іванішвілі. Переміг другий

Перед другим туром виборів президента неурядові організації заявили про підкуп виборців, зокрема, з боку керівної партії. Так, йшлося про сплату грошей за голос, підкуп їжею та неприховану рекламу й обіцянки підвищення зарплат і соцвиплат.

Раніше прем’єр Грузії заявив, що 600 тисячам громадян спишуть борги перед банками, розмір яких не перевищує 755 доларів. Ініціативу про прощення боргів уряд висунув напередодні другого туру президентських виборів. Незалежні організації назвали це також підкупом виборців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Влада Грузії прощає кредити перед другим туром виборів. Благородний вчинок, якби не 5 «але»

Ці вибори президента у Грузії — останні, які відбудуться шляхом прямого загальнонаціонального голосування. Адже згідно зі змінами до Конституції, з 2024 року обирати президента будуть спеціальні виборці, яких призначатиме парламент.

Також, згідно зі змінами до Конституції, які набудуть чинності одразу після інавгурації нового президента, повноваження голови держави будуть обмежені. Тепер він буде повинен узгоджувати всі рішення з урядом. Через перехід до парламентської моделі правління президент буде обраний не на 5, а на 6 років.

З 17 листопада 2013 року посаду президента Грузії обіймав Георгій Маргвелашвілі.

/Лев Коротаєвський