У Грузії перед другим туром виборів президента зафіксували підкуп громадян грошима та їжею — звіт
У Грузії перед другим туром президентських виборів зафіксували підкуп виборців, заявили неурядові організації.
Три найбільш впливові неурядові організації «Асоціація молодих юристів», «Справедливі вибори», та «Міжнародна прозорість — Грузія» оприлюднили звіт про підкуп виборців.
Йдеться про те, що спостерігачі зафіксували кілька випадків, коли громадянам пропонували гроші в обмін на голос. До того ж голос треба було віддати за провладного кандидата Саломе Зурабішвілі. Зокрема, в регіоні Марнеулі за підтримку Зурабішвілі роздавали їжу.
Також спостерігачі отримали інформацію про те, що перед виборами друкують фальшиві посвідчення особи. Крім того, незалежні організації заявили про мотиваційні заяви від влади — обіцянки підвищити зарплати та розміри соціальної безпеки тощо.
Другий тур виборів президента у Грузії відбудеться 28 листопада.
Раніше прем’єр Грузії заявив, що 600 тисячам громадян спишуть борги перед банками, розмір яких не перевищує 755 доларів. Ініціативу про прощення боргів уряд висунув напередодні другого туру президентських виборів, які відбудуться 28 листопада. У правозахисних організаціях уже заявили, що таке рішення уряду є підкупом виборців та намаганням збільшити кількість схвальних настроїв серед виборців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Влада Грузії прощає кредити перед другим туром виборів. Благородний вчинок, якби не 5 «але»
Нагадаємо, що за підсумками першого туру президентських виборів жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів. Найбільше голосів отримала кандидатка від правлячої партії Саломе Зурабішвілі. Її опонент набрав лише на 1% менше голосів.
Ці вибори президента у Грузії — останні, які відбудуться шляхом прямого загальнонаціонального голосування. Адже згідно зі змінами до Конституції, з 2024 року обирати президента будуть спеціальні виборці, яких призначатиме парламент.
Також, згідно зі змінами до Конституції, які набудуть чинності одразу після інавгурації нового президента, повноваження голови держави будуть обмежені. Тепер він буде повинен узгоджувати всі рішення з урядом. Через перехід до парламентської моделі правління президент буде обраний не на 5, а на 6 років.
З 17 листопада 2013 року посаду президента Грузії займає Георгій Маргвелашвілі.
Також після першого туру президентських виборів влада країни відклала законопроект про вирощування коноплі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ По другому колу: розрив між лідерами президентських перегонів у Грузії менше відсотка
- Поділитися: