Світ

У Гамбурзі відбулася багатотисячна акція проти расизму: вимагали відмовитися від депортації мігрантів

30 вересня, 2018 11:05
Світ/У Гамбурзі відбулася багатотисячна акція проти расизму: вимагали відмовитися від депортації мігрантів
Зберегти
Вигляд
У місті Гамбург, на півночі Німеччини, відбулася багатотисячна акція проти расизму.

У місті Гамбург, на півночі Німеччини, відбулася багатотисячна акція проти расизму.

Про це повідомляє Zeit.

За словами організаторів, в акції взяли участь близько 30-35 тисяч людей. Натомість правоохоронці оцінили кількість учасників у понад 14 тисяч.

Учасники демонстрації вимагали владу відмовитися від депортації мігрантів із Німеччини. Мітингувальники відстоювали право людей на захист, міграцію та отримання притулку.

«Ми намагаємося показати, що суспільство не розколюється і що солідарність неподільна, біженці та мігранти не інші, міграція є матір’ю цього суспільства», — сказав один з організаторів акції Ньюроус Думан.

Також демонстранти вимагали відставки міністра внутрішніх справ Німеччини Горста Зеєгофера та розпуску федерального відомства із захисту конституції.

Раніше уряд Німеччини звільнив з посади голови Федеральної служби захисту конституції (контррозвідки) Ганса-Георга Маасена у зв'язку зі скандалом через його коментарі щодо подій у Хемніці.

Суперечки в німецькому уряді викликали слова голови контррозвідки про його сумнів у достовірності доказів переслідування мігрантів правими радикалами в місті Хемніц після вбивства німця, в якому підозрюють 22-річного іракця і 23-річного сирійця.

Соціал-демократи та лівоцентристи, які є партнерами Меркель по коаліції, які вимагали звільнити Маасена за його коментарі, залишились незадоволені рішенням уряду, оскільки, на їхню думку, воно виявилось «просуванням по службі», а не покаранням для Маасена.

27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.

У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з позицією канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає

Нагадаємо, 9 вересня у місті Кетен відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

Пов`язані новини