Невідомі люди розмалювали портретами Василя Стуса харківський офіс партії «Опозиційна платформа — За життя», а також приймальню його керівника Андрія Лесика.

Про це повідомила у Facebook громадська організація «Світанок».

«Сьогодні (29 жовтня — ред.) небайдужі харків'яни нагадали, що вбивця Стуса не зможе приховати правди, приховати те, що він причетний до загибелі українського поета та залишили "привіт" біля офісу ОПЗЖ», — йдеться в повідомленні.

Хто саме «не зможе приховати правди», «Світанок» не уточнює, але, вочевидь, ідеться про голову політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, який у 1981 році був адвокатом Стуса.

В «Опозиційній платформі — За життя» поки ніяк не прокоментували інцидент. Не зробив цього поки і голова міської організації ОПЗЖ в Харкові Лесик.

Чому зараз згадали про минуле Медведчука і Стуса?

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» зі згадками про Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують його честь та гідність.

Сам Вахтанг Кіпіані зазначив, що «ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде». І додав, що, згідно з рішенням суду, мав би видалити ці епізоди. Однак автор цього не робитиме.

Видавництво Vivat також повідомило про те, що буде поданий позов до апеляційного суду. Тому рішення Дарницького суду поки не набуло чинності.

Vivat вже вирішив надрукувати додаткові 15 тисяч примірників та випустити аудіоадаптацію книжки.

Поділитись: