УКРАЇНА

У ГПУ заявили про відмову Держміграційної служби в наданні статусу біженця Саакашвілі

24 жовтня, 2017 18:45
УКРАЇНА/У ГПУ заявили про відмову Держміграційної служби в наданні статусу біженця Саакашвілі
Зберегти
Вигляд
Генпрокурор Юрій Луценко заявляє про відмову Державної міграційної служби в наданні екс-голові Одеської обладміністрації, лідерові партії «Рух нових сил» Міхеілу Саакашвілі статусу біженця в Україні.

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє про відмову Державної міграційної служби в наданні екс-голові Одеської обладміністрації, лідерові партії «Рух нових сил» Міхеілу Саакашвілі статусу біженця в Україні.

Про це Луценко повідомив журналістам у вівторок, 24 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Зараз Державна міграційна служба відмовила йому в статусі біженця, по якому він написав заяву, і пан Саакашвілі, як завжди, у суд з оскарженням цього рішення не звернувся», — повідомив Луценко.

Таким чином, за словами генпрокурора, «відсутні будь-які спеціальні обставини», які могли б унеможливити депортацію або екстрадицію Саакашвілі.

«Тому зараз він апатрид, без усяких спеціальних обставин, які б могли виключити його депортацію або екстрадицію. І Державна міграційна служба знає це точно», — наголосив Луценко.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

На той момент Саакашвілі перебував за кордоном, водночас заявив, що повернеться до України.  10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

Пізніше суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі.

Наразі політик перебуває в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини