У конструкторському бюро розповіли про стан супутника «Січ 2-30» після запуску. З ним не було постійного зв'язку
Конструкторське бюро «Південне» розповіло, що під час критично важливих перших сеансів з українським супутником дистанційного зондування Землі «Січ—2—1» («Січ 2—30») не могли встановити постійний зв'язок.
Про це йдеться у повідомленні бюро.
Після відокремлення космічного апарата з ним встановили зв’язок та отримали телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.
Однак низка зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволили встановити стійкий зв'язок з апаратом під час перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації.
У бюро зазначили, що орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом: «Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата».
Однак закладені ще на етапі розробки інженерні рішення й алгоритми роботи дозволили супутнику провести самостійне перезавантаження та поновити свою працездатність в енергозберігальному режимі. Вже за результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено.
За даними конструкторського бюро, протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію супутника до штатної.
Про супутник
Український супутник «Січ-2-30» призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.
Він став першим повномасштабним супутником України власної розробки на орбіті за останні 10 років. Його запустили 13 січня 2022 року у межах спеціальної місії SpaceX Transporter-3.
«Січ-2-30» (також відомий як «Січ-2-1») хотіли запустити до кінця 2021 року, щоби запуск припав на 30-ту річницю незалежності України. Власне тому його і перейменували. Однак SpaceX перенесла запуск.
Супутник розробили у межах Національної космічної програми України та виготовили у ДП «Конструкторське бюро «Південне».
Вартість запуску «Січ 2-30» компанією SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 млн доларів.
Глава Державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів, що «Січ-2-30» дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.
- Поділитися: