У кінотеатрі «Київ» трапились сутички між муніципальною вартою і активістами, які протестують проти зміни орендаря.

Про це Громадському повідомили очевидці.

Так, згідно з інформацією, співробітники муніципальної варти силою виштовхали людей із приміщення кінотеатру.

Водночас, за словами очевидця, після цього всередині залишились заблокованими близько десяти людей, зокрема, працівники кінотеатру та активісти. Пізніше стало відомо, що муніципальна варта витіснила усіх хто залишався в кінотеатрі.

Крім того, повідомляється, що на місці присутні правоохоронці, та вони не втручаються у ситуацію. У поліції наразі інформацію не прокоментували.

Раніше повідомлялось, що працівники муніципальної варти заблокували вхід у столичний кінотеатр «Київ» та не пропускали працівників всередину.

Працівники кінотеатру називають це рейдерським захопленням.

Нагадаємо, в квітні мережа «Сінема Центр» виграла конкурс на оренду комунального кінотеатру «Київ», запропонувавши орендну плату у 45 разів більше, ніж попередній орендар.

Засновниками мережі Cinema City є колишні співвласники телеканалу «1+1» Олександр Роднянський і Борис Фуксман. Мережа має 3 кінотеатри у Києві, Одесі та Тернополі, пише «Українська правда».

Як повідомляє «Детектор медіа», Фуксман заявив, що вони планують відкрити в приміщенні кінотеатру 4 додаткові зали. Нині там діє 3 зали.

У КМДА наголосили, що умови конкурсу прописані так, щоб зберегти «фестивальний та артхаусний профіль» кінотеатру. Зокрема, не менше 30% репертуару має припадати на український кінематограф. Крім того, орендар має співпрацювати з кінофестивалями та забезпечити вільний доступ до зал глядачів з інвалідністю.

Раніше київська влада повідомляла, що попередня компанія-орендар Культурний центр «Кінотеатр «Київ» платила за приміщення 47 тисяч на місяць. На новий конкурс компанія не подавала документів.

На початку січня влада Києва заявила, що може краще керувати кінотеатром «Київ»: теперішня команда комплексу не погоджується. У Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Будівля кінотеатру «Київ» перебуває у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

Поділитись: