Китайські науковці з Уханського інституту вірусології та Хуачжунского сільськогосподарського університету виявили, що у 15 зі 102 досліджених кішок є антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомляє bioRxiv.

Досліджували 102 кішок, які потрапили до притулків чи ветеринарних клінік під час епідемії коронавірусу. У них взяли зразки крові та мазки. Також була контрольна група з 39 кішок, яких лікували у клініках весною 2019 року.

Науковці оцінили здатність організму кішок нейтралізувати вірус. У 15 кішок виявили високий рівень антитіл до коронавірусу. У 12 з них антитіла виявилися здатні знешкодити вірус.

Таким чином науковці припустили, що приблизно 15% уханських кішок інфікувалися коронавірусом. Водночас не має підтвердження, що коронавірус передається від кішок до людини.

Науковці рекомендують дотримуватися дистанції з тваринами так само, як і з людьми.

Нагадаємо, Шеньчжень став першим китайським містом, де заборонили їсти м'ясо котів і собак. Заборона набуде чинності 1 травня.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні 1096 пацієнтів із коронавірусом. Загалом 28 пацієнтів померли та 23 одужали.

У світі зафіксували 1 млн 99 тисяч 960 пацієнтів із коронавірусом, з них одужали — 228 975, а померли — 59 197 людей. В Італії відомо про 119 827 інфікованих.

Поділитись: