У Китаї для виявлення COVID-19 іноді використовують анальні мазки. Кажуть, вірус може довше виживати у задньому проході
У Пекіні нещодавно у 9—річного хлопчика виявили коронавірусне захворювання. Тоді у його школі тисячі учням та вчителям зробили різні тести на виявлення вірусу, зокрема мазки з носа, горла, тести на антитіла, а також анальні мазки. Деякі вчені кажуть, що у задньому проході або фекаліях коронавірус може виживати довше.
Про це передає китайське видання Global Times.
Заступник директора відділення інфекційних хвороб у лікарні Пекіна Лі Тунзенг заявив, посилаючись на дослідження, що коронавірус довше виживає в задньому проході чи екскрементах, ніж у горлі чи носі. Він вважає, що анальні мазки можуть підвищити точність тестування, але через те, що цей метод не надто зручний, його використовуватимуть лише для деяких груп.
Як пише Bloomberg, спершу ватний тампон змочують у сольовому розчині, а згодом вводять на два-три сантиметри у задній прохід. Потім вату перевіряють на наявність активних слідів вірусу.
Видання зазначає, що зробити анальні мазки просять деяких людей, які приїжджають до Пекіна. Так, одна мандрівниця з Гонконгу розповіла, що її попросили самій взяти мазок із заднього проходу поки вона була на карантині в готелі. Крім того, її тричі взяли мазки з горла, носа, а також аналіз крові.
Про схожу ситуацію розповів чоловік, який приїхав до Пекіна з міста Чанчунь. За його словами, мазки з носа та заднього проходу в нього брали медичні працівники.
Противники такого методу
У вересні 2020 року науковці з Китаю виявили, що коронавірус може впливати на роботу кишківника. Зокрема коронавірус може продовжувати розмножуватися у шлунковому тракті навіть після того, як у дихальних шляхах уже не буде вірусу. Але вчені не повідомляли, чи заразніші люди, у яких частинки вірусу знаходили в задньому проході.
Науковець з Уханського університету Ян Чжаньцю вважає такий метод тестування суперечливим. Він нагадав Global Times, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом, тому ефективними способами тестування залишаються мазки з горла та носа.
Яка ситуація в Китаї з коронавірусом?
Перші випадки COVID-19 виявили у китайському місті Ухань у грудні 2019. На початку 2020 року Ухань та загалом Китай стали епіцентром поширення вірусу. Наразі у країні виявили 99 655 випадків коронавірусного захворювання, а смертей через ускладнення офіційно зафіксували 4 636.
Поширення вірусу у Китаї намагаються стримувати масовим тестуванням населенням, закриттям окремих міст чи регіонів на карантин з обмеженнями на пересування. Також у країні триває вакцинація проти коронавірусу власними препаратами від Sinovac та Sinopharm. До лютого 2021 року, а саме до Місячного нового року (Китайський новий рік), у Китаї хочуть вакцинувати 50 мільйонів людей.
- Поділитися: