У Китаї хлопець повідомив владі про «неблагонадійний» YouTube-канал. Його оштрафували, бо він сам користується YouTube

Скриншот, який прихильник Комуністичної партії Китаю Лю Ситун надав як доказ незаконних дій ютубера з Тайваню
Скриншот, який прихильник Комуністичної партії Китаю Лю Ситун надав як доказ незаконних дій ютубера з ТайванюПатріотична молодь — Лю Ситун / YouTube / скриншот з відео

18—річний житель Пекіна Лю Ситун доповів поліції про YouTube—канал, який висвітлює політично чутливу для країни тему незалежності Тайваню. Йому подякували за «патріотизм» і оштрафували за те, що він сам користувався YouTube, заблокованим у Китаї.

Про це повідомляє тайванське видання Liberty Times.

Лю Ситун належить до групи китайських користувачів інтернету, які палко й публічно хвалять КНР і Комуністичну партію. Зокрема, в нього є власний YouTube-канал «Патріотична молодь — Лю Ситун».

У червні Ситун виклав на ньому відео, де розкритикував ютубера з Тайваню на ім’я Ба-чун — той у своїх відео обстоює незалежність острова від материкового Китаю. У відео Ситун заявив, що збирається повідомити про нього в поліцію.

Для правоохоронців Ситун «зібрав докази» — роздруківки скриншотів каналу Ба-чуна. Увесь процес він знімав на відео. У поліцейському відділку знімати не дозволили, тож хлопець потай записав аудіо розмови з поліцейськими.

Ймовірно, Ситун розраховував, що поліція КНР зможе покарати Ба-чуна (фактично на Тайвані діють свої правоохоронні органи і своя влада, хоча переважна більшість країн світу і визнає суверенітет Китаю над островом).

Але розмова набула несподіваного повороту: Ситуна почали питати, як він навчився користуватися YouTube, заблокованим на китайській території з 2009 року. «Ти знаєш, що стрибати через стіну — незаконно?» — спитали в хлопця.

Зрештою, Ситуна похвалили за патріотизм, але оштрафували на три тисячі юанів (12,6 тисячі гривень) за порушення правил регулювання інтернету. А Ба-чун пізніше записав відео, в якому висміяв дії хлопця, що поскаржився на його канал.

Пізніше Ситун видалив відео про свої пригоди в поліції. Але його зберегли критично налаштовані до КНР користувачі інтернету, наприклад ютубер із Канади Terenceshen.