Пошуковик Bing у річницю протестів на площі Тяньаньмень не міг знайти фото, що стало їх символом

Пошуковик Bing, розроблений компанією Microsoft, у день 32—річниці протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні, не міг знайти фото «Tank man», що стало своєрідним символом протестів. У компанії переконують, що це не цензура, а помилка через людський фактор.
Про це пише BBC.
У червні 1989 року китайська влада жорстко придушила студентський протест на площі Тяньаньмень. Сотні або й тисячі людей загинули в обстрілах солдатів і танків.
Символом протестів стало фото чоловіка, що перекрив собою дорогу танкам та не рухався, поки його не відсмикнули вбік. Фото, яке зробив Джефф Віндер, стало відомим як «Tank Man».
4 червня у світі відзначали 32 річницю протестів на площі Тяньаньмень і традиційно люди шукали фото «Tank Man». Однак пошуковик Bing його знайти не міг.
Компанію Microsoft одразу ж звинуватили в цензурі, проте там запевняють, що сталася помилка через людський фактор. Представники компанії зазначили, що це лише випадковість, і вони вже працюють над розв'язанням проблеми.
Втім директор Human Rights Watch Кеннет Рот заявив, що «у це важко повірити».
Уже за кілька годин після перших скарг через неможливість знайти фото «Tank Man» пошуковик знову почав показувати результати пошуку.
Microsoft Bing ㅡ одна з небагатьох іноземних пошукових систем, доступних у Китаї. Влада Китаю використовує брандмауер, який блокує багато американських технологічних платформ, зокрема Facebook і Twitter.
Китайська цензура
Влада Китаю уже другий рік поспіль забороняє проведення в Гонконгу церемонії з ушанування пам’яті жертв протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні. Офіційною причиною називають епідемію коронавірусу, тоді як активісти говорять про посилення репресій у Гонконгу.
Цьогоріч у найпопулярнішій китайській соцмережі Weibo користувачам заборонили публікувати емодзі свічок і тістечок, які раніше використовувалися для відзначення річниці подій на площі Тяньаньмень онлайн.
Однак напередодні річниці на сторінці посольства Великої Британії у Пекіні у соцмережі Weibo опублікували фото запаленої свічки на знак вшанування пам'яті загиблих. За словами заступниці голови місії ООН в Китаї, публікацію піддали цензурі за 20 хвилин.
У відповідь деякі китайські користувачі почали поширювати хештег «королева Великої Британії відійшла у вічність». У результаті його переглянули понад 16 мільйонів разів, а сенс запаленої свічки від британського посольства повністю змінився.
- Поділитися: