Українські феміністки вийшли на акцію солідарності з польськими жінками через рішення Конституційного суду Польщі, яке майже повністю заборонило аборти.

Про це повідомили організатори заходу «Солідарність із жінками Польщі».

Зокрема активістки зібрались біля посольства Польщі в Києві. Вони заявили, що рішення конституційного суду є черговою спробою позбавити жінок прав та свобод.

«Експлуатація сексуальностей, позбавлення репродуктивних прав та прав на власне тіло є насильством, що виражається через владу, продуковану патріархальним суспільством та гнітючою державою. Тільки ми самі можемо розпоряджатися нашим тілом», ㅡ зазначили феміністки.

Акція солідарності була запланована на 13 годину (за київським часом). Однак місце під посольством раніше зайняли члени угрупування «Традиція і Порядок», які вийшли підтримати рішення польського суду. За словами журналістки Тетяни Козак, феміністок оточує подвійний кордон поліції. Обидві організації обмінюються «кричалками», однак акції відбуваються спокійно.

Окрім Києва феміністки зібрались на акції солідарності з жінками Польщі у Львові, Харкові та Маріуполі.

Що було у Польщі?

Конституційний суд Польщі підтримав рішення про незаконність аборту, якщо у жінки є порушення у розвитку плоду, що загрожують його життю. Суд зазначив, що Конституція гарантує кожній людині право на життя, навіть коли вона ще не народилася.

З поданням до КС звернулися 119 депутатів, які виступають проти абортів, зокрема з владної політсили «Право і справедливість».

Однак, це рішення обурило багатьох людей. Сотні поляків вийшли на протест 22 жовтня під будівлі Конституційного суду, консервативної партії «Право і справедливість» та будинок лідера партії та віцепрем'єр-міністра Ярослава Качинського. Між поліцією та учасниками акції сталися сутички, загалом затримали 15 людей.

Поділитись: