Учні та молодь по всьому світу сьогодні виходять на акції #ClimateStrike, щоб закликати правління держав знизити викиди в атмосферу та утримувати рівень потепління. Цей рух започаткувала 16-річна екоактивістка Грета Тунберг. Нині він набув світових масштабів і Українська молодь приєднується до нього. Громадське вело онлайн-трансляцію з акції у Києві.

Учасники акції вимагають підвищення енергоефективності та переходу на відновлювальну енергетику, яка в останні 5 років стала дешевшою, ніж викопне паливо в багатьох країнах світу та залучає більшість інвестицій.

«Я прийшла, тому що хочу сказати нашій владі, що у світі відбувається екологічна криза і кожна країна має працювати над цим на державному рівні. Ми, молодь, переживаємо за наше майбутнє і ми хочемо мати місце, де жити. Ми вимагаємо від влади чіткої позиції. Ми звертаємося до Лілії Гриневич, міністерки освіти, з проханням зробити екоосвіту пріоритетною, включити її до навчальної програми й зробити так, щоб учні з 1 по 12 клас вивчали проблеми екології та як їх вирішувати. Ми звертаємося до Володимира Гройсмана, прем’єр-міністра України, з прохання визнати кліматичну кризу, визнати що це одна із першочергових проблем в країні, на рівні війни. Планета зараз горить і ми маємо щось зробити» — зазначила одна із організаторок Леся Хом’як.

Нагадаємо, напередодні шведську екоактивістку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру.

Згідно з доповіддю ООН, глобальні температури можуть зрости на 1,5° C, що, як кажуть вчені, призведе до тяжких наслідків для планети, вже до 2030 року, якщо викиди парникових газів продовжуватимуться за нинішніми темпами. Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що для уникнення катастрофічних змін клімату, у світі мають щороку інвестувати 2,4 трильйона доларів до 2035 року та повністю відмовитись від вугільних ТЕС до 2050 року.

Також в організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шоста хвиля вимирання: чи є шанс зупинити зникнення тварин?

Поділитись: