У Києві почався суд проти колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у 2014 році. 29 грудня 2019 року Україна передала їх до самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» в межах обміну.

Обвинувачення представляють ті ж нові прокурори, які клопотали про пом'якшення запобіжних заходів ексберкутівцям в Апеляційному суді для їхньої участі в обміні.

Адвокати обвинувачених кажуть, що востаннє спілкувалися зі своїми підзахисних 29 грудня.

Суддя Сергій Дячук заявив, що йому зі ЗМІ стало відомо про обмін обвинувачених «беркутівців». 

Представниця потерпілих Євгенія Закревська заявила відвід прокурорам. Підставами відводу Закревська називає те, що під час розгляду апеляцій нова група прокурорів не виконувала свої процесуальні обов’язки — не підтримували державне обвинувачення

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile