У четвер, 15 листопада, у Києві на Михайлівській площі активісти провели акції на підтримку українських політв'язнів та полонених, яких утримують бойовики у самоназваних «ДНР» та «ЛНР». Про це повідомила координаторка організації «Євромайдан SOS» Олександра Матвійчук.

«Сьогодні на Михайлівській площі ми виставили 100 стільців. На кожному було ім'я людини, яка знаходиться у тюрмах Росії, окупованого Криму чи підвалах окупованого Донбасу. На деяких значилося «ім'я невідоме». Ми дійсно не знаємо усіх, кого утримують за гратами», — повідомила Олександра Матвійчук.

Мистецьку акцію «Порожні стільці» щорічно проводять по всьому світу, цьогоріч в Україні її присвятили політв'язням Кремля і полоненим.

«Ми переконані, що людська трагедія не має перетворитися на суху статистику. І що потрібно за цифрами бачити реальних людей», — додала Матвійчук.

Раніше представниця України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що Україна готова віддати понад 20 громадян Росії, засуджених в Україні та понад 60 бойовиків для звільнення українських заручників та політв'язнів.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: