У Києві розпочалася мистецька акція до Дня народження українського політв‘язня Олега Сенцова «Ніч з Олегом Сенцовим».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Правозахисники, активісти ініціативи «Save Oleg Sentsov» запросили українських музикантів, письменників, родичів та близьких політв‘язнів, утримуваних у Росії, а також усіх охочих привітати українського режисера, якого утримують у російській колонії в арктичній зоні. На заході читатимуть тексти Сенцова, показуватимуть документальний фільм Громадського «Етапом через пів-Землі», який розповідає про умови утримання Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

На заході можна буде підписати привітання Олегу Сенцову, яке буде надіслане в колонію, де утримається режисер.

Раніше повідомлялось, що Олегу Сенцову сьогодні, 13 липня, виповнюється 43 роки. Це шостий день народження, який український режисер зустрічає у російській колонії.

10 травня виповнилось 5 років з дня арешту Олега Сенцова. Велику частину цього терміну українські політв'язні провели в тюрмах Росії. Режисер і активіст Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованою справою, перебуває в колонії в місті Лабитнангі в Заполяр'ї. У 2018-му Олег 145 днів голодував із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів Росії — тоді їх було понад 70 людей.

Поділитись: