Олегу Сенцову сьогодні, 13 липня, виповнюється 43 роки. Це шостий день народження, який український режисер зустрічає у російській колонії.

Раніше у колонії українського політв'язня відвідав його адвокат Дмитро Дінзе.

«Олег Сенцов всім передає привіт з Колонії. У нього все нормально, здоров’я в нормі. Працює над новими розповідями й повістями», — написав адвокат напередодні дня народження режисера.

В Україні та інших країнах нині заплановані заходи, присвячені Олегу Сенцову.

Так, о 12:00 у Києві біля пам’ятника Григорію Сковороді (Контрактова площа) відбудеться флешмоб «Сенцов +», а о 13:00 біля головного входу до Києво-Могилянської академії відбудеться перформанс «За межею», присвячений українським політв'язням. Крім того о 20:00 в IZONE розпочнеться «Ніч з Олегом Сенцовим», де читатимуть уривки текстів Олега, слухатимуть музику, присвячену в'язням Кремля, писатимуть їм листи та дивитимуться документальні фільми.

Ми зібрали для вас кілька ключових матеріалів про Олега Сенцова:

Для роботи над цим подкастом об'єдналися редакції двох країн — звідки режисер родом, і до якої його відправили у в'язницю. Ідеєю, архівами, героями й монтажем займалися більше 10 журналістів і співробітників російської «Новой газеты» та Громадського. 

Знімальні групи Громадського побували у ключових містах на шляху етапу Олега Сенцова та Олександра Кольченка — у Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Ми дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

До 5-річчя з дня з дня затримання режисера Громадське зустрілося з матір'ю Сенцова Людмилою, яка в анексованому Криму виховує двох дітей Олега, і поговорило про те, як режисер виходив з голодування, на що сім'я сподівається зараз і чому Людмила Сенцова вважає помилкою свій лист, написаний Путіну з проханням помилувати сина.

  • «Нагадай про кожного»: учасники ходи у Києві вимагали звільнення всіх українських політв'язнів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1 червня акція на підтримку українських політичних в'язнів об'єднала родичів полонених, правозахисників, активістів та усіх небайдужих. Учасники пройшлись ходою від парку Шевченка до будівлі Адміністрації президента, де заявили про вимогу прискорити процес звільнення всіх полонених, яких утримують в Росії та на територіях окупованого Криму та Донбасу. 

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Минулого року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. 10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Поділитись: