Додаткові госпіталі, більше тестувань, залучення інтернів і нові штрафи: що робитимуть для боротьби з COVID в Україні?
У Києві, Одесі та Маріуполі планують розгорнути додаткові великі госпіталі для пацієнтів з COVID-19 на випадок перевантаження лікарень першої та другої хвилі.
Про такий наказ президента розповів голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
За його словами, зараз закуповують усе необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні.
«Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях — в Києві це може бути Палац Спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові», — зазначив Радуцький.
Він також розповів, що президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на COVID-19. Це дозволить збільшити кількість ліжкомісць. Зеленський також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць подачею кисню для хворих на COVID-19. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.
До роботи в інфекційних відділеннях залучать інтернів та студентів старших курсів медичних вишів.
«Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з COVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу», — заявив очільник комітету.
Крім того, за наказом президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тисяч до 50 тисяч на добу. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус. З них 100 млн спрямують на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн — на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.
У червоних та помаранчевих зонах запроваджують обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Вони мають зачинятися з 22:00. Новий поділ України на зони, який діє з 12 жовтня, дивіться тут.
Для ефективного контролю за дотриманням маскового режиму в країні планують запровадити відповідальність власників приміщень. Незабаром Верховна Рада розгляне зміни до закону, які передбачають штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили у громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.
А що з коронавірусом в Україні?
В Україні за минулу добу, 10 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 4 768 людей. Також відомо, що вчора 937 пацієнтів одужали, а 85 — померли від ускладнень.
За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 261 034 людей. З них 113 507 пацієнтів одужали, а 4 972 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 142 тисячі людей.
Найбільше хворих за добу виявили на Харківщині (593), у Києві (502), на Хмельниччині (328) та Житомирщині (302).
Ситуація гіршає
8 жовтня Міністерство охорони здоров'я почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус. Це пов'язано зі зростанням кількості нових випадків зараження.
За даними відомства, з весни втричі зросла кількість ліжок для хворих (з 12 до 37 тисяч), але зараз ситуація «значно гірша, ніж будь-коли з початку епідемії», оскільки кількість хворих стрімко зростає.
МОЗ закликає українців дотримуватися протиепідемічних заходів та наголошує, що в умовах нехтування ними ситуація з поширенням коронавірусу може швидко вийти з-під контролю.
- Поділитися: