У Києві влаштували акцію на підтримку ЛГБТ на честь Міжнародного дня камінг-ауту

У центрі Києва близько сотні людей зібрались на акцію на підтримку ЛГБТ—спільноти, вона присвячена Міжнародному дню камінг—ауту.

Про це повідомляє «Суспільне».

Акція відбулася біля Палацу спорту. Серед іншого її учасники висловили протест через припинення трансляції веселкового прапора на ТРЦ «Гулівер» — прибрали його після погроз праворадикалів.

Учасники акції звернулись до «Національного корпусу», заявивши, що й серед «азовців» є представники ЛГБТ-спільноти, але вони не можуть відкрито про це говорити через залякування.

«Ми вирішили вийти на протест проти того, що угруповання «Традиція і порядок» утискає наші права і не дає протягом Тижня прайду демонструвати прапор ЛГБТ і вважає, що це порушення українських традицій. Ми вважаємо, що це не так і показуємо це», — заявила одна з учасниць акції.

Традиційно на таку акцію прийшли і її противники — цього разу це були представники «Нацкорпусу» та «Традиції і порядку». Не менш традиційно дві групи розділяв кордон правоохоронців.

Історія з ТРЦ і веселковим прапором

З 5 до 11 жовтня фасад ТРЦ «Гулівер» мав бути прикрашений веселковим прапором. Ось так було спочатку.

Але з 9 жовтня це зображення зникло, бо торговельний центр і рекламна агенція, відповідальна за показ прапора, отримали погрози від праворадикалів. Були й публічні акції націоналістів.

Ввечері 8 жовтня представники «Національного корпусу» провели акцію біля торгового центру з вимогою вимкнути трансляцію прапору.

А що взагалі з правами ЛГБТ в Україні?

Представники ЛГБТ є повноправною частиною громадянського суспільства України, на яку поширюються усі права і свободи закріплені в Конституції України. Втім, на практиці частина українського суспільства часто не готова визнавати цю рівноправність. Це відбивається на звуженні правових можливостей ЛГБТ-спільноти та проявах дискримінації стосовно її представників.

Моніторингова мережа Центру «Наш світ» у 2019 році задокументувала 369 випадків дій на ґрунті гомофобії, трансфобії, дискримінації, а також інших порушень прав ЛГБТ в Україні. У 49 кейсах йшлося про події, що відбулися у 2018 році, решта (320 випадків) трапилися у 2019. Переважно правоохоронці відмовляються кваліфікувати ці злочини як ті, що скоєні на ґрунті ненависті.