У День захисника України на Майдані у Києві влаштували акцію «Ні капітуляції», учасники якої вимагають не розводити війська на Донбасі, не надавати особливий статус окупованому Донбасу та не амністувати бойовиків.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Учасники акції зібралися у парку Шевченка, після чого пройшли до Бессарабської площі, а потім на Майдан. В акції беруть участь тисячі людей, вони скандують «Дякую!» захисникам України, а також протестують «проти капітуляції».

За словами організаторів, загалом на акцію вийшли 15 тисяч людей. З Майдану активісти планують піти до Офісу президента. Також мітингарі вимагають відставки глави Офісу президента Андрія Богдана.

6 жовтня, коли на Майдані також мітингували проти так званої «формули Штайнмаєра», Богдан опублікував пост із нібито перепискою про підкуп учасників акції.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: