Кілька десятків людей пройшли ходою від Лядських воріт до стадіону «Динамо» у пам’ять про перших загиблих під час подій Революції Гідності у 2014 році. Серед них – родичі, знайомі загиблих під час Майдану.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Учасники ходи поклали квіти на місцях, де вбили протестувальників, та провели панахиду біля пам'ятної дошки Сергію Нігояну.

22 січня 2014 року сталися перші вбивства на Майдані. Тоді від куль силовиків загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизнєвський, Роман Сеник отримав поранення та помер у лікарні через три дні.

Активна фаза протистоянь на Грушевського почалася 19 січня та отримала назву «Вогнехреща». У відповідь на прийняття депутатами «диктаторських законів» активісти пішли до заблокованого бійцями «Беркуту» урядового кварталу. Проти них застосували гумові кулі, світло-шумові гранати та водомети. У відповідь протестувальники кидали «коктейлі Молотова», каміння та запалили шини.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: