У Києві затримали ветеранку бойових дій на Донбасі Інну Грищенко з позивним «Пума». Адвокат Масі Найєм повідомив, що її затримання можуть пов'язати з вбивством журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляє «Новое время».

Печерський суд 6 листопада взяв Грищенко під варту на 60 діб. Жінці інкримінують співучасть у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у 2018 році. Сама Інна Грищенко відкидає звинувачення щодо причетності до злочинів.

Наприкінці вересня правоохоронці затримали чоловіка Інни Владислава Грищенка з позивним «Буча», теж ветерана війни на Донбасі. За версією слідства, чоловік вступив у змову з групою осіб і мав ліквідувати бізнесмена шляхом підриву.

Поки невідомо, яку участь, за версією слідства, у цьому брала Інна Грищенко. Їй висунули підозру в замаху на злочин, умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами.

Адвокат Масі Найєм повідомив, що справу намагаються пов’язати з вбивством журналіста Павла Шеремета, але підстав для цього немає. Він додав, що з обвинуваченням Інни Грищенко поспішають і припускаються юридичних помилок.

«Наприкінці цього року мають або прибрати сина Авакова, або він піде на підвищення, то мені здається, що це такий «дємбєльський акорд» може бути. Це може бути призначенням підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета, а не їх знаходженням. За характером того, як вони затримували Інну, проводили обшуки, подавали клопотання, помилки були зроблені настільки технічні, що я можу зробити висновок, що вони дуже поспішають», — вважає Найєм.

Раніше засновник Pizza Veterano Леонід Остальцев повідомляв, що 5 листопада правоохоронці проводили обшуки в закладі. Близько 3 років тому там працювала Інна Грищенко.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Поділитись: