У Київській міській держадміністрації заявили, що з 23 травня Київ переходить до другого етапу пом'якшення карантину.

Таке рішення ухвалила місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Так, згідно з рішенням комісії, сьогодні з 12:00 у Києві починає роботу в звичному режимі громадський транспорт

Також сьогодні відновлюють роботу торгові заклади до 1000 м².

З 25 травня, як і планувалося, мають відновити роботу метро, ринки та ярмарки.

З 1 червня у столиці готуються відновити роботу дитячих садочків та дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З того ж дня запрацюють і школи (для 11 класів, що складатимуть ЗНО) і заклади професійно-технічної та вищої освіти (для випускників та абітурієнтів)

Крім того, з 1 червня у столиці відкриють для відвідування зони відпочинку, пляжі біля водойм та кладовища.

У комісії завили, що на сьогодні Київ відповідає усім критеріям для послаблення карантинних обмежень:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення становить 11,7;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить 35%;
  • середня кількість ПЛР-тестувань на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів становить 37,7.

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив на брифінгу, що на сьогодні перехід до 2 етапу пом'якшення карантину в Києві неможливий через перевищення показника захворюваності на 100 тисяч населення.

«На сьогодні у місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, якщо ми кажемо про сьогодні, перехід в інший, другий етап пом'якшення поки неможливий», — зазначив міністр.

Оновлено: незадовго після брифінгу очільник МОЗ передумав і заявив, що Київ таки може перейти до нового етапу пом'якшення карантину.

«Нещодавно мені надійшли нові дані щодо показників готовності регіонів до послаблень карантину. Рівень захворюваності по місту Київ зараз становить 11.7 на 100 тисяч населення при нормі 12. Це означає, що Київ може переходити на другий етап виходу з карантину», — написав Степанов у Facebook.

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Як відомо, 20 травня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, в якій прописав критерії для послаблення карантинних обмежень. 

До таких критеріїв відносяться:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.

Рішення про послаблення або припинення карантину ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з урахуванням усіх цих критерії.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: