Світ

У КНДР виявили 13 незадекларованих ракетних баз, частина з них діючі — аналітики Beyond Parallel

Звіт Beyond Parallel
Світ/У КНДР виявили 13 незадекларованих ракетних баз, частина з них діючі — аналітики Beyond Parallel
Зберегти
Вигляд
Аналітичний центр Beyond Parallel виявив у Північної Кореї 13 з 20-ти очікуваних незадекларовних ракетних оперативних баз. Попри обіцянки повного ядерного роззброєння, на деяких базах спостерігається активність.

Як уточнюють експерти, ракетні оперативні бази не є пусковими майданчиками. Відповідно до процедур Корейської народної армії, ракети з пусковими пристроями мають транспортуватися з баз на підготовлені пускові майданчики або спеціальні місця.

Проте самі оперативні бази можуть використовуватись безпосередньо для запуску ракет у крайніх випадках. Бази можуть використовуватися для всіх класів балістичних ракет, включно з міжконтинентальними.

За словами аналітика Джозефа Бермундеса молодшого, ці ракетні бази мало схожі ззовні на аналогічні комплекси інших країн, наприклад США, Росії чи Китаю.

Крім цього, Beyond Parallel 12 листопада опублікували детальний звіт про базу Сакканмол, найближчу до кордону з Південною Кореєю. У матеріалі сказано, що Сакканмол, найімовирніше, активна й обслуговується, а її інфрастуктура покращується.

Саме тому на тлі обіцянок ядерного роззброєння, Північна Корея мала б підписати угоду з конкретними умовами, задекларувати ці бази, допустити до них експертів для перевірки і, в решті-решт, розібрати, пишуть експерти.

Нагадаємо, 12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує

/Лев Коротаєвський



Пов`язані новини