У Колумбії 26 серпня проходив референдум щодо боротьби з корупцією.

У Колумбії 26 серпня провели референдум щодо боротьби з корупцією.

Про це повідомляє «Радио Свобода».

Понад 36 мільйонів виборців отримали можливість висловити своє ставлення до кількох заходів, запропонованих владою для подолання корупції. Серед них — зниження зарплатні членів парламенту, обмеження за часом на роботу на державній посаді, недопуск на держпосади після викриття в корупції, оприлюднення відомостей про податки, заміна домашнього арешту для корупціонерів на тюремні терміни.

Після референдуму почнеться робота над відповідними законами — якщо частка участі виборців у плебісциті виявиться не менше 34 відсотків.

Нагадаємо, у червні на виборах президента Колумбії переміг кандидат від партії «Демократичний центр» 41-річний Іван Дуке.

27 травня у Колумбії розпочались перші президентські вибори після підписання мирної угоди з ліворадикальним угрупованням FARC.

Нагадаємо, 15 серпня 2017 року влада Колумбії оголосила про закінчення конфлікту з повстанцями FARC, який тривав понад 50 років.

Голова уряду Колумбії Хуан Мануель Сантос і голова FARC Родріґо Лондоньо Ечеверрі 27 вересня 2016 року в місті Картахена  підписали угоду про припинення збройного конфлікту.

2 жовтня в Колумбії відбувся референдум, на якому з мінімальною перевагою перемогли противники угоди.

14 жовтня уряд Колумбії домовився про перемир’я з FARC, за яким почала слідкувати місія ООН.

13 листопада сторони підписали нову мирну угоду. Вже 17 листопада між повстанцями FARC і урядом Колумбії знову почалися бої.

Президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу присуджено  Нобелівську премію миру за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.

Пізніше стало відомо, що повстанці FARC планують створити  власну політичну партію.

Організація була сформована у 1960-их роках, як військове крило  Комуністичної партії Колумбії. Низка країн, таких як  США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість  латиноамериканських країн уважають FARC терористичною  організацією. 

Куба і Венесуела, натомість, уважають таку класифікацію несправедливою і наполягають, що FARC — партизанська військова сила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не виключаю, що в Колумбії можуть знадобитися українські спостерігачі» — посол України при ООН.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile