У Колумбії розпочались перші президентські вибори після підписання мирної угоди з ліворадикальним угрупованням FARC.

У Колумбії розпочались перші президентські вибори після підписання мирної угоди з ліворадикальним угрупованням FARC.

Про це повідомляє DW.

За даними джерела, найбільш популярний кандидат від партії «Демократичний центр» Іван Дуке обіцяє відправити до в’язниць колишніх повстанців FARC за військові злочини. Також він обіцяє зменшити податки для бізнесу.

Зазначається, що шанси на перемогу також має екс-мер колумбійської столиці Боготи Густаво Петро, який дотримується лівих поглядів та був членом повстанського руху «М-19». Петро обіцяє переглянути економічну політику Колумбії з тим, щоб перерозподілити багатства від багатих до бідних.

Також у виборах беруть участь математик Серджіо Фахардо і колишній віце-прем'єр-міністр Герман Варгас, який має підтримку президента Сантоса. 

Зазначається, якщо жоден кандидат не здобуде понад 50 відсотків голосів, то другий тур голосування відбудеться 17 червня.

Нагадаємо, 15 серпня 2017 року влада Колумбії оголосила про закінчення конфлікту з повстанцями FARC, який тривав понад 50 років.

Голова уряду Колумбії Хуан Мануель Сантос і голова FARC Родріґо Лондоньо Ечеверрі 27 вересня 2016 року в місті Картахена підписали угоду про припинення збройного конфлікту.

2 жовтня в Колумбії відбувся референдум, на якому з мінімальною перевагою перемогли противники угоди.

14 жовтня уряд Колумбії домовився про перемир’я з FARC, за яким почала слідкувати місія ООН.

13 листопада сторони підписали нову мирну угоду. Вже 17 листопада між повстанцями FARC і урядом Колумбії знову почалися бої.

Президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу  присуджено  Нобелівську премію миру за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.

Пізніше стало відомо, що повстанці FARC планують створити власну політичну партію.

Організація була сформована у 1960-их роках, як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Низка країн, таких як США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість латиноамериканських країн уважають FARC терористичною організацією. Куба і Венесуела, натомість, уважають таку класифікацію несправедливою і наполягають, що FARC — партизанська військова сила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не виключаю, що в Колумбії можуть знадобитися українські спостерігачі» — посол України при ООН.

Поділитись: