Життя

У компанії Фірташа підтримали перехід до виплати субсидій готівкою

РБК-Україна
Життя/У компанії Фірташа підтримали перехід до виплати субсидій готівкою
Зберегти
Вигляд
«Регіональна газова компанія» («РГК»), яка належить українському олігарху Дмитру Фірташу повідомила, що підтримує перехід до системи монетизації субсидій, за якої кошти держава перераховує безпосередньо споживачам, а не посередникам.

«РГК» сподівається на високу відповідальність отримувачів субсидій та здатність правильно реалізувати можливості, які надає їм монетизація державної допомоги», — йдеться у заяві компанії.

Там зазначають, що виплата субсидій готівкою стимулюватиме конкуренцію на ринку постачання газу, яка необхідна для розвитку галузі.

Зазначимо, що перехід до монетизації субсидій підтримують і в державному Нафтогазі. Там, зокрема, критикували колишню систему сплати субсидій через те, що кошти держава перераховувала не споживачам, а посередникам — облгазам, більшість яких належить компанії «РГК» Фірташа.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидійдо жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини