Комітет із питань судочинства Палати представників Сполучених Штатів Америки, відповідальний за формулювання конкретних обвинувачень проти американського президента у справі імпічменту, оприлюднив звіт.

Документ під назвою «Конституційні підстави для імпічменту президента» аналізує історію, мету і значення статті про імпічмент, що міститься в Конституції США. Саме на цій основі контрольована Демократичною партією Палата представників США — нижня палата парламенту — хоче оголосити імпічмент Дональду Трампу.

«Президент Трамп зловжив своєю владою, зрадив нашу національну безпеку й порушив наш виборчий процес для своєї особистої вигоди, — заявив глава Комітету з питань судочинства демократ Джерольд Надлер із нагоди публікації звіту. — Конституція визначає тільки один засіб виправлення такого злочину — імпічмент».

Звіт не формулює конкретних звинувачень проти Трампа — це питання члени Комітету вирішуватимуть окремо. Оприлюднений документ покликаний роз’яснити юридичний бік процедури імпічменту з урахуванням попереднього досвіду.

Раніше Комітет із питань судочинства оприлюднював подібні звіти в 1974 році — під час процедури імпічменту Річарда Ніксона — і в 1998 році, коли під неї потрапив інший президент США, Білл Клінтон.

Напередодні Комітет із питань розвідки Палати представників оприлюднив власний звіт, у якому виклав зібрані під час закритих і відкритих слухань свідчення у справі імпічменту.

Нагадаємо, 4 грудня відбулися перші публічні слухання в Комітеті з питань судочинства у справі імпічменту Дональда Трампа. Чотири експерти з конституційного права, запрошені до свідчень, зійшлися на тому, що дії американського президента є хибними.

Троє науковців, яких обрали демократи, наголосили, що дії Дональда Трампа, які розслідуються конгресменами, є достатніми для оголошення йому імпічменту. Натомість представник республіканців зауважив, що дії президента США є хибними, але недостатніми для усунення його з посади.

6 грудня Білий дім заявив, що не направлятиме свого представника на слухання в Палату представників у справі імпічменту, назвавши їх «абсолютно безпідставними».

Поділитись: