У Конгресі США знову відкинули заходи Трампа зі спорудження стіни на кордоні з Мексикою
Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки зробила другу спробу домогтися скасування указу президента Дональда Трампа про запровадження режиму надзвичайної ситуації на південному кордоні, що дозволяє президенту отримувати кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою за рахунок анулювання різних проектів Пентагону.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
На підтримку відповідної резолюції висловилися 236 конгресменів, 174 проголосували проти.
Резолюцію за скасування указу Трампа, крім демократів, підтримали 11 республіканців і один незалежний конгресмен. Минулого тижня аналогічну резолюцію вже прийняв Сенат 54 голосами проти 41. У Сенаті демократів, які домагаються скасування спірного законодавства, також підтримали 11 республіканців.
Тепер прийнятий Трампом указ про запровадження режиму НС буде повернуто президенту, однак очікується, що той знову накладе вето на резолюцію конгресменів.
Нинішнє голосування в Палаті представників відрізнялося від березневого, оскільки воно відбулося після оприлюднення Білим домом списку зі 127 будівельних проектів Пентагону на суму в 3,6 млрд доларів, які будуть скасовані з метою вивільнення коштів для будівництва прикордонної стіни. Очікується, що конгресменам і сенаторам так само, як і в березні, не вдасться зібрати по дві третини голосів в обох палатах Конгресу, щоб подолати вето Трампа.
Нагадаємо, раніше американський сенатор Чак Шумер написав, що Трамп спрямував 771 мільйон доларів, призначених для боротьби з Росією, на будівництво стіни з Мексикою.
Наприкінці березня Міністерство оборони США дозволило використати 1 мільярд доларів на будівництво 91-кілометрової ділянки стіни на кордоні з Мексикою. Це перші виділені кошти на стіну з Мексикою в межах надзвичайного стану, запровадженого Трампом задля отримання коштів на бар'єри на кордоні.
Нагадаємо, 15 лютого Трамп оголосив про введення надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.
Після цього юридичний комітет Палати представників Конгресу США ініціював розслідування законності введення режиму надзвичайного стану. А Палата представників США, двадцять штатів та дві асоціації адвокатів звернулися в суди з позовами проти введення Дональдом Трампом режиму надзвичайної ситуації в країні.
- Поділитися: