Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі вимагає від адміністрації президента Дональда Трампа роз’яснень про ситуацію з американськими військовими в Афганістані. Пелосі вважає, що американський лідер ігнорує факт загибелі солдатів, до якого причетна Росія.

Про це повідомляє Reuters.

Йдеться про статтю New York Times, в якій розповідають, що російська влада платила талібам в Афганістані за вбивство американських солдатів. У публікації вказано, що адміністрація Трампа знає про ситуацію, однак президент «не вирішив, як на це реагувати». У Білому домі заявили, що Трамп не знав про змову Росії з талібами, а сам Трамп закликав газету назвати своє анонімне джерело, яке передало журналістам такі дані..

Пелосі вважає, що така реакція Трампа є свідченням того, що «президент ігнорує звинувачення на адресу Росії й президента Володимира Путіна».

Нагадаємо:

  • 26 червня New York Times повідомила з посиланням на джерела в американській розвідці, що підрозділ російської військової розвідки пропонував бойовикам винагороду за вбивство військових США та інших країн, що входять у коаліцію в Афганістані. Пізніше газета Washington Post повідомила, що в результаті «змови» бойовиків «Талібану» з Росією в Афганістані загинули кілька військовослужбовців американської армії.
  • Офіційно Білий дім, особисто президент США Дональд Трамп і російське МЗС заперечують існування подібної змови.
  • 29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 
  • Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.
Поділитись: