У Константинополі заспівали українську колядку після підписання томосу

У резиденції Константинопольського патріарха після підписання томосу представники Православної церкви України та інші присутні у залі заспівали українську колядку.

Одна з найвідоміших українських колядок «Нова радість стала» пролунала у церкві Святого Георгія після промови Петра Порошенка. Президент подякував Вселенському патріарху Варфоломію за підпис томосу для України та вкотре запросив його до Києва.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. З цим указом офіційно завершується процедура отримання Україною церковної незалежності. Тепер 6 січня Варфоломій передасть томос до митрополита Київського та всієї України Епіфанія, який привезе його до Києва.

Вже 7 січня томос виставлять у Софійському соборі, де його зможуть побачити всі охочі.

Раніше в Україні існувало три православних церкви: УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна церква. Дві останні офіційно не визнавала жодна православна церква, а УПЦ МП — підпорядковувалався Москві.

Однак до 1686 року Україна мала незалежність від Москви і її Київську митрополію визнавав Вселенський патріархат, складовою якого вона була.

Нині Петро Порошенко заявляє, що здобуття незалежності для Православної церкви України — це складова національної ідентичності та національної безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.