Під час внесення правок до конституції Росії туди включать заборону «на відчуження російських територій» — не можна буде вести переговори про це навіть на дипломатичному рівні.

Про це повідомляє РБК з посиланням на власні джерела у робочій групі з внесення правок до основного закону РФ.

Раніше внести таку поправку запропонував актор Володимир Машков, член робочої групи. З нею погодився президент РФ Володимир Путін.

Співголова цієї робочої групи Павло Крашенинніков сказав виданню, що формулювання у конституції, найімовірніше, звучатиме так: «заборона на усі дії, пов’язані з відчуженням територій, буде це заклики або інші дії».

Заборона стосуватиметься не тільки громадян РФ, але й інших громадян, які перебувають на території країни.

Інше джерело розповіло виданню, що буде діяти «заборона на переговори щодо відчуження земель». Інший співголова робочої групи Андрій Клішас підтвердив, що таке формулювання планують включити у конституцію, пояснивши, що заборона розповсюджуватиметься й на дипломатів, які не матимуть права вести будь-які перемовини щодо територій.

Поки невідомо, який закон передбачатиме відповідальність за порушення заборони. Крашенинніков сказав, що обговорюється, чи буде це Кримінальний кодекс.

Зазначимо, що ухвалення такої заборони фактично означатиме хрест на переговорах Росії з Японією щодо мирної угоди, бо Токіо не погоджується підписувати його без вирішення питання своїх Північних територій — Курильських островів, які наразі належать Росії.

Також закріплення цієї правки в конституцію теоретично може означати переслідування тих росіян, які не підтримують анексії Криму та виступають за повернення півострова Україні. Такі люди здебільшого є критиками чинного режиму Путіна, й нова норма надасть йому ще один інструмент боротьби з політичними опонентами.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Світова спільнота не визнає анексію Криму.

Поділитись: