У Кремлі не підтвердили те, що п'ятий президент України Петро Порошенко начебто в 2014 році привітав президента РФ Володимира Путіна з днем Росії.

Про це заявив речник Путіна Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

«Не можу вам підтвердити цей факт. Жодні обміни вітальними посланнями, які протокольно передбачені в такі національні свята, не відбувалися. Не відбуваються, власне, і зараз, на жаль», — сказав Пєсков журналістам у п'ятницю, 10 липня.

Він додав, що йому не відомо про будь-які привітання під час телефонних розмов Путіна та Порошенка.

Нагадаємо, нещодавно народна депутатка фракції «Слуга Народу» Ірина Верещук заявила, що п’ятий президент Петро Порошенко 12 червня 2014 року привітав главу Російської Федерації Володимира Путіна з днем Росії.

У відповідь на це Порошенко звинуватив Верещук у брехні, назвавши це фейком і «прикладом кремлівської маніпуляції». Водночас депутатка з монобільшості наголосила, що повністю впевнена у своїх словах і що цю інформацію легко можна перевірити.

Пізніше Верещук пояснила, що інформацію про те, що такий факт був, прочитала в ЗМІ. Зокрема, вона згадала новину на сайті «24 каналу», в якій повідомляється, що під час телефонної розмови в червні 2014 року Порошенко привітав Путіна з Днем Росії. Видання у своєму матеріалі посилалося на слова прессекретаря глави російської держави Дмитро Пєскова.

Інформацію про привітання п'ятим президентом України Путіна того дня розповсюджувала низка ЗМІ з посиланням на прессекретаря президента РФ. Україна не повідомляла про таке привітання, однак тодішній речник Порошенка зазначив, що глава держави «висловив протест президенту Росії».

Поділитись: