В Адміністрації президента Росії Володимира Путіна допустили новий обмін ув’язненими з Україною, але попередили, що цей процес потребує багато часу.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

«Це потребує початку нового процесу, обміну думками, дуже, дуже кропіткою і, вочевидь, розтягнутої у часі роботи», — сказав він.

Речник Путіна зазначив, що «ніхто можливість та доцільність такого процесу не виключає».

«Тому це питання все тих же двосторонніх контактів», — резюмував Пєсков.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що робота над звільненням незаконно ув'язнених Кремлем українців триває, але Україна поки не передавала Росії списки на обмін.

13 вересня президент України Володимир Зеленський анонсував наступний етап обміну полонених з Росією. Він сказав: «Зараз ми готуємо інші списки і чекаємо на наступний етап обміну».

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський.

Також на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: