У Кремлі заявили, що поки зарано говорити про проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки» до кінця року.

Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає УНІАН.

Він зазначив, що позиція президента РФ Володимира Путіна щодо «нормандського формату» «є незмінною, послідовною і гранично зрозумілою» — він виступає за продовження роботи в «нормандському форматі» й хоче якомога швидше провести саміт.

«Однак вважає, що цей саміт повинен бути добре підготовлений для забезпечення відповідної результативності», - уточнив спікер.

На запитання про те, чи бачать в Кремлі шанси провести саміт до кінця року, Пєсков відповів: «Поки передчасно говорити. Поки як і раніше дуже багато питань залишається на порядку денному».

Він додав, що Кремль «дуже уважно відстежує ситуацію».

«Безумовно, будь-які повідомлення про те, то розведення сил зривається, викликає глибоку стурбованість. Ми сподіваємося, що, попри труднощі, процес буде завершений», — зазначив Пєсков.

Водночас він відмовився уточнити, що повинно міститися в документі за підсумками саміту «нормандської четвірки». 

«Не можу сказати, ведеться така дискретна підготовча робота, було б неправильно вести її в публічному режимі, це не сприяло б процесу підготовки та якнайшвидшого проведення зустрічі», — сказав Пєсков.

Раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко висловив сподівання, що зустріч лідерів країн «нормандської четвірки» відбудеться в листопаді. У Кремлі заявляли, що умовою для організації цієї зустрічі є розведення сил у Золотому та Петрівському на Донбасі.

Також важливо розуміти, що новий Закон про особливий статус Донбасу планують розробляти у Верховній раді після зустрічі «нормандської четвірки», а нинішній діє тільки до кінця 2019 року.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: