Кривий Ріг має найнижчий в Україні рівень розрахунків теплоцентралі за спожитий газ перед Нафтогазом, через що місто не зможе купувати газ для опалення будинків під час наступного опалювального сезону.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Трубаров.

За його словами, Фонд держмайна планує провести переговори з цього приводу з Нафтогазом.

«У понеділок проводимо зустріч з керівництвом Нафтогазу на якій мусимо знайти вихід по «Криворізькій ТЦ» і забезпечити місто теплом», — повідомив Трубаров, зазначивши, що місто оплатило лише 56% боргу перед Нафтогазом за газ, при тому що для отримання газу на новий сезон необхідно сплатити 90% боргу.

«Сєвєродонецька» ТЕЦ, «Херсонська ТЕЦ», «Одеська ТЕЦ», входять в опалювальний сезон за умови, що Кабінет Міністрів своєю постановою дозволить державним ТЕЦ отримати номінацію на газ з рівнем розрахунку не нижче 78 відсотків, і такий проєкт постанови вже візується у міністерствах», — додав Трубаров.

За його словами, наразі в Україні лише одна ТЕЦ готова до опалювального сезону — Миколаївська. Водночас «Дніпровська ТЕЦ» має якнайшвидше підписати договір про реструктуризацію свого боргу за газ перед Нафтогазом, інакше на час опалювального сезону не зможе виробляти тепло для громадян.

Раніше у Нафтогазі повідомляли про ймовірний зрив опалювального сезону у низці міст України, зокрема в Одесі, у Смілі та у двох містах на Львівщині.

Нагадаємо, що на початку минулого опалювального сезону у низці міст України виникли проблеми з отриманням газу для опалення будинків від Нафтогазу. Зокрема, Нафтогаз відмовлявся постачати газ через значні борги комунальних підприємств за газ.

У справу втрутився президент Петро Порошенко, який заявив, що «крутити вентиль — це не є справа президента». Він дав місцевій владі декілька годин на те, аби дати опалення у місті.

Поділитись: