Державний Нафтогаз повідомив про ймовірний зрив опалювального сезону у місті Сміла через те, що комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго» зриває графік погашення своєї заборгованості за закуплений газ.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зазначається, що наприкінці минулого опалювального сезону Нафтогаз погодив програму реструктуризації боргів «Смілакомінтеплоенерго», однак наразі підприємство не здійснює вчасних виплат за газ.

«На сьогодні борг «Смілакомунтеплоенерго» перед Нафтогазом складає 80,8 млн грн, з яких 62,1 млн грн – реструктуризовано. Для того, щоб увійти в графік реструктуризації, «Смілакомунтеплоенерго» необхідно погасити принаймні 2,6 млн грн заборгованості», повідомили у Нафтогазі.

У Нафтогазі додали, що у разі, якщо комунальне підприємство Сміли продовжить не виплачувати борги за газ, то питання щодо договір про реструктуризацію втратить чинність і «Смілакомунтеплоенерго» муситиме виплатити весь борг Нафтогазу, що поставить під загрозу початок опалювального сезону у місті.

Також у Нафтогазі повідомили про проблеми з підготовкою до опалювального сезону у двох містах на Львівщині.

Зазначимо, що через значну заборгованість перед Нафтогазом ледь не зірвався початок попереднього опалювального сезону у низці українських міст, зокрема у Смілі. 1 березня місто сплатило визначений договором про реструктуризацію борг.

У Нафтогазі повідомляли, що через двомісячну прострочку комунального підприємства Сміли, місту можуть припинити постачати газ для опалення будинків.

Нагадаємо, що на початку опалювального сезону у низці міст України виникли проблеми з отриманням газу для опалення будинків від Нафтогазу. Зокрема, Нафтогаз відмовлявся постачати газ через значні борги комунальних підприємств за газ.

У справу втрутився президент Петро Порошенко, який заявив, що «крутити вентиль — це не є справа президента». Він дав місцевій владі декілька годин на те, аби дати опалення у місті.

17 листопада 2018 року у ДСНС оголосили, що у Смілі всі будинки підключили до опалення.

Поділитись: