Активістка, яка виступає за створення музею на Поштовій площі, голова ГР «Почайна» Аннабелла Моріна голодує вже п'ятий день.

Активістка, яка виступає за створення музею на Поштовій площі, голова ГР «Почайна» Аннабелла Моріна голодує вже п'ятий день.

Про це Моріна повідомила у Facebook.

«День п'ятий. Поштова площа. Ми вже вросли корінням у це сакральне місце, й воно нас наповнює», — написала вона. 

У коментарі Громадському Моріна повідомила, що почувається добре, хоча напередодні мала дуже погане самопочуття, довелося вживати препарат «Регідрон» (вживають для профілактики зневоднення під час отруєнь). Вона зазначила, що за голодуванням це звичне явище, коли спочатку почуваєшся гірше, а потім настає поліпшення самопочуття.

Вона також розповіла, що її відвозили до санчастини на офіційний медогляд. Вона сдала аналізи, є підозри з боку підшлункової. Пізніше терапевт має видати рекомендації.

«Були великі надії на проект рішення (Київради, — ред.)», — каже Моріна.

Вона наголосила, що ухвалене рішення узаконює інвестора, і вона разом з іншими активістами має намір вийти на національний рівень. Моріна розповіла, що у 2016 році Поштова площа отримала статус археологічної пам'ятки місцевого значення. Проте були рекомендації від Комітету Верховної Ради з культури та духовності про надання статусу археологічної пам'ятки національного значення.

«Ми звертаємося до президента, Гройсмана, до Нищука (міністр культури, — ред.) з вимогою зберегти історичне місце та виконати рекомендацію комітету. Якщо буде воля президента, процедуру можно прискорити і обійтися без міста. Прокуратура готова подати до суду через те, що інвестиційни договір фактично є самовільним  захопленням земельної ділянки», — повідомила Моріна.

21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору. 

Після цього Моріна оголосила про початок голодування.

«Я занадто багато говорила. Кожен день більше року. До ухвалення цього рішення, до повернення площі місту — оголошую голодування», — зазначала активістка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей чи торговий центр що не так з будівництвом на Поштовій площі столиці?

Перед голосуванням у Київраді сталися сутички: активісти, що виступають проти проекту рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, без розриву договору з забудовником ТРЦ, прорвалися в кулуари Київради.

Активісти виступають за створення Музею на Поштовій площі. 21 червня мало вібдутися голосування щодо відповідного проекту рішення, але 19 червня стало відомо, що зареєстрували новий проект, у якому не згадується про припинення інвестиційного договору і не йдеться про створення музею. Це обурило активістів, які півроку влаштовували акції з вимогою підтримати попередній проект, який передбачає створення музею. Протестувальники встановили намети біля Київради та вимагають повернути договір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

Попередній проект, у якому йшлося про припинення інвестиційного договору з компанією «Хенсфорд-Україна» та створення музею, Київрада ухвалила 19 квітня у першому читанні.

Поділитись: