УКРАЇНА

Азербайджанський журналіст Гусейнов заявив про спробу викрасти його у Києві

7 березня, 2018 19:04
УКРАЇНА/Азербайджанський журналіст Гусейнов заявив про спробу викрасти його у Києві
Зберегти
Вигляд
Азербайджанський журналіст Фікрат Гусейнов заявляє, що ввечері, 5 березня, у Києві особи в цивільному, які назвались співробітниками української поліції, намагалися затримати його на орендованій квартирі і при цьому застосували до нього силу. Журналісту в Україні загрожує екстрадиція до Азербайджану. Водночас адвокат Гусейнова не підтвердив агресію стосовно журналіста.

Про спробу викрасти його Гусейнов розповів у коментарі Громадському.

За його словами, його хотіли затримати і екстрадувати в Азербайджану. Водночас, чи є наразі рішення суду про його екстрадицію, журналістові невідомо.

Гусейнов розповів, що упродовж дня 5 березня за ним стежили невідомі.

Близько 23:00 5 березня до квартири, яку він орендує, прийшли четверо чоловіків і вимагали відчинити двері. Чоловіки представились правоохоронцями і повідомили, що вони розшукують його за запитом Інтерполу.

Журналіст стверджує, що зателефонував власнику квартири і коли той прийшов, Гусейнов відчинив двері. Чоловіки зайшли і вдарили його у живіт та в обличчя і вибили йому 3 зуби, стверджує журналіст.

Після втручання власника квартири люди повідомили, що чекатимуть на журналіста у машині. Гусейнову вдалося втекти, вистрибнувши з вікна.

Як зазначив Гусейнов, наступного дня, 6 березня про інцидент він сповістив посольство Нідерландів.

Журналіст вважає, що правоохоронні органи України та Азербайджану «діють у змові». Він допустив, що суд уже дав дозвіл на його екстрадицію. «Я уже не вірю українським правоохоронним органам, я вірю лише європейським. Мені потрібна якась допомога», — сказав Гусейнов.

Наразі журналіст перебуває у квартирі своїх близьких знайомих. Він стверджує, що у нього немає коштів і він боїться виходити з дому.

Водночас адвокат журналіста Дмитро Мазурок у коментарі Громадському повідомив, що йому невідомо про візит до Гусейнова невідомих та агресію. «Нічого не було, фактів ніяких немає, навіть вчепитися нема за що. Він вдома, все в порядку. Просто він хоче трохи нагнітати», — стверджує адвокат.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Фікрата Гусейнова затримали прикордонники в аеропорту «Бориспіль». За їх ствердженням, він був у міжнародному розшуку.

Згодом суд арештував Гусейнова на 18 діб, але вже через 2 тижні адвокати домоглись звільнення журналіста з-під варти.

Колега Гусейнова раніше повідомив, що влада переслідує журналіста через опозиційні погляди та політичний активізм.

Гусейнов працює в редакції азербайджанської газети «Азадлиг» (перекладається як «Свобода», єдина незалежна газета в Азербайджані) з 2003-го року. У березні 2006-го року в Баку його викрали, побили й поранили ножем у горло.

Після цього Гусейнов емігрував до Нідерландів.

Пов`язані новини