Національний центр контролю захворювань Лівії підтвердив перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 на території країни.

У відомстві зазначили, що пацієнт перебуває в лікарні в столиці Триполі, але більше деталей повідомляти не стали, передає Reuters.

Ситуація із системою охорони здоров’я в країні близька до колапсу через тривалу громадянську війну, що ведеться між Лівійською національною армією на чолі з Халіфою Хафтаром і Урядом національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем.

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

З квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа.

Зокрема, за словами глави представництва ВООЗ у Лівії Елізатет Хоф, у Лівії не вистачає ані можливостей тестування на коронавірус, ані захисного медичного обладнання, ані, власне, медичних працівників.

Нагадаємо, 24 березня перший випадок інфікування SARS-CoV-2 виявили також і в Сирії. У цій країні збройний конфлікт триває вже понад дев'ять років.

Станом на ранок 25 березня у світі офіційно зареєстрували 422 989 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, 18 915 смертей та 108 578 випадків, коли пацієнти успішно одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: