У Львові показали документальний фільм про загиблого на сході України оперного співака Василя Сліпака

До річниці загибелі українського оперного співака та добровольця Василя Сліпака у Львові, де він народився, показали документальний фільм «Міф», в якому режисери Леонід Кантер та Іван Ясній розповідають історію Василя.

Знімальна група зазначає, що це була не прем’єра, а лише родинний закритий показ в цей особливий день. Всеукраїнський прокат заплановано на кінець серпня.

«Міф» — це документальна історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холл. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери.

Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив волонтерську організацію «Українське Братство». Згодом Василь вирішив залишити сцену та кар’єру в Європі й стати до лав добровольців. Під час виконання бойової задачі Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.

Режисери поєднують у фільмі два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Також переплітаються дві сюжетні лінії, які, здається, настільки подібні, що часом забуваєш, де яка.

Читайте також: Великому залу музичної академії можуть присвоїти ім'я загиблого на Донбасі Сліпака

Одна – це оповідання Джанні Родарі «Джельсоміно в країні брехунів» про хлопчика, що мав унікальний голос та боровся ним із негідниками; а друга – історія про такого ж хлопчика Василя із не менш унікальним тембром, який народився у Львові, з часом поїхав навчатися до Франції, його голос став відомим, а коли почалася війна в його країні, він не зміг мовчати і також поїхав боротися з ворогом. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель.

 Орест Сліпак, брат Василя Сліпака

Знаєте, спочатку я їх трохи боявся. Я був у такому стані, що я не міг довіряти взагалі новим людям. Але потім одна зустріч із цими режисерами, друга, третя — крига скресла і ми почали співпрацювати. Я старався максимально їх до всього долучити.

Завжди, коли хтось про Василя щось говорить, мене коробить, бо я вважаю, що то не про Василя, а сьогодні я дивився весь фільм і мене ні разу не покоробило. Режисери, я вдячний цим хлопцям, вони виклалися на всі 100%.

 Леонід Кантер, режисер фільму

Що більше я про Василя дізнавався, то важче було працювати з цим матеріалом. Тому що він був дуже класною людиною. Не лише я, а і вся команда дуже його полюбила за цей час. Він весь час приколювався над нами на зйомках фільму.

 Володимир Омелян, брат Василя Сліпака, міністр інфраструктури України

Вони (знімальна група — ред.) його спіймали таким, яким він був насправді. І також у фільмі дуже важливі месседжі, які Василь посилає всім нам — має бути перемога. Це надважливо, бо як немає перемоги, наші втрати всі намарне.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile