У Львові пройшла акція на підтримку незаконно утримуваних Росією політв’язнів з окупованого РФ Криму та українських військових моряків. Присутні на акції священики також відправили панахиду за зниклими безвісти та померлими в полоні українцями.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові зібралось близько сотні людей, в тому числі і представники кримських татар, які долучились до акції.

Учасники принесли портрети кримських політв’язнів, прапор ВМС та паперові кораблики. Активісти також принесли банер з портретами 16 людей, які зникли безвісти в Криму за період його окупації Росією.

Присутні на акції священики відправили символічну панахиду за полоненими українцями, які зникли безвісти або загинули. Священики не називали імен загиблих.

За словами людей, які вийшли на акцію, важливо не забувати про українських полонених, яких незаконно утримує Російська Федерація.

За підрахунками Громадського за час російсько-української війни в полоні загинули щонайменше 10 людей — переважно під час чи після найбільших боїв - в Іловайську в серпні 2014, в Дебальцевому в лютому 2019, а також під час оборони Донецького аеропорту. Зокрема в січні 2015-го після катувань було вбито військового і кулеметника Ігоря Брановицького.

З цивільних українців відомий один випадок: Голомовзюк Віктор Семенович. Він був захоплений 29 листопада 2016 року, помер 31 січня 2018 року у СІЗО Донецька.

Нагадаємо, 1 червня в Києві пройшла хода на підтримку українських політичних в'язнів. Вона об'єднала родичів полонених, правозахисників, активістів та усіх небайдужих. Учасники пройшлись ходою від парку Шевченка до будівлі Адміністрації президента, де заявили про вимогу прискорити процес звільнення всіх полонених, яких утримують в Росії та на територіях окупованого Криму та Донбасу. До маршу приєдналась і виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

25 травня у Львові та Харкові влаштували акцію на підтримку українських військових моряків, які перебувають у полоні в Росії.

Поділитись: