У Львові вирішили адаптувати під себе обмеження «помаранчевої» зони та не закривати хостели й фітнес-центри. Вони мають працювати з дотриманням епідеміологічних вимог.

Про це повідомив у Facebook мер міста Андрій Садовий.

Він додав, що додатково адаптовувати місто до правил «помаранчевої» зони нема потреби.

Речниця Садового Христина Процак у коментарі hromadske пояснила, що впродовж найближчих двох днів мають створити робочі групи, які перевірятимуть роботу хостелів та фітнес-центрів.

Після перевірок міська комісія з надзвичайних ситуацій вирішуватиме, як працюватимуть ці заклади. Зокрема, якщо вони порушують правила роботи (масковий режим у приміщенні, наявність дезінфекторів, обмежена кількість відвідувачів тощо) під час карантину, їх можуть закрити.

Що стосується інших обмежень «помаранчевої» зони — робота ресторанів, клубів вночі, планова госпіталізація, робота дитячих таборів — то їх вводити не потрібно, бо ці обмеження вже діють у Львові.

Так, заклади громадського харчування можуть працювати лише з 7:00 до 23:00.

Також у Львові ввели обмеження на масові заходи, згідно з урядовою постановою. Раніше в місті проводили заходи з врахуванням 1 людини на 5 м², то відтепер — 1 людина на 20 м².

Чому вирішили не закривати хостели і спортзали?

Речниця розповіла, що було багато звернень від власників цих закладів, спортивних федерацій. Вони запевняли, що їх не відвідує велика кількість людей, щоб це становило загрозу.

Також під час ухвалення рішення враховували економічну ситуацію: «Є рекомендацію про закриття з боку держави, але немає жодних компенсацій та інших компенсацій для бізнесу».

Речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська нам у коментарі розповіла, що правоохоронці продовжать слідкувати за дотриманням карантину. Спершу вони будуть проводити пояснювальні роботи.

«Ми працюємо на превенцію. Якщо не реагують на зауваження, виявляються порушення, тоді ми притягуємо до відповідальності», — пояснили у поліції.

Які міста відмовилися від посилення карантину?

Тернопіль, Луцьк і Кіцманський район Чернівецької області потрапили до «червоної» зони карантину. Це означає найгіршу ситуацію з коронавірусом. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Проте у Тернополі попросили Державну комісію з надзвичайних ситуацій виключити місто з «червоної» зони за рівнем поширення COVID-19. Поки комісія не ухвалить таке рішення, в місті дотримуватимуться обмежень «помаранчевої» зони.

Відмовився посилювати карантин і Луцьк. Міська рада попросила не заважати бізнесу працювати. А в поліції пояснили, що проводять пояснювальні роботи, але обіцяють надалі карати «злісних порушників» карантину.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що місцева влада не може послаблювати карантин.

Поділитись: