УКРАЇНА

У Литві з 2018 року почне діяти аналог «закону Магнітського»

16 листопада, 2017 18:17
УКРАЇНА/У Литві з 2018 року почне діяти аналог «закону Магнітського»
Зберегти
Вигляд
Депутати литовського Сейму підтримали ухвалення аналога «закону Магнітського», яким обмежуватиметься в'їзд до країни іноземців за причетність до корупції, відмивання коштів і порушення прав людини

Депутати литовського Сейму підтримали ухвалення аналога «закону Магнітського», яким обмежуватиметься в'їзд до країни іноземців за причетність до корупції, відмивання коштів і порушення прав людини.

Про це повідомляє Baltic News Service.

Відповідно до закону, іноземцям пропонується заборонити в’їзд до Литви терміном до п’яти років за вчинення в іноземній державі корупційного злочину, а також тяжкого або особливо тяжкого злочину, унаслідок чого порушені права і свободи людини.

Крім того, персонами нон грата можуть стати іноземці, що входять до списків небажаних осіб для в’їзду в країнах ЄС.

У законі також установлена ​​можливість не повідомляти зарахованому до списку небажаних осіб іноземцеві про ухвалене рішення, якщо це може зашкодити інтересам державної безпеки. 

Закон почне діяти наступного року.

Литва стала четвертою країною, де був ухвалений аналог «закону Магнітського». Раніше це зробили Сполучені Штати, Естонія і Канада.

3 листопада Канада ввела санкції стосовно 30 громадян Росії. Санкції пов’язані з «актом Магнітського». 

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року, президент Росії Володимир Путін назвав дії Оттави «неконструктивними політичними іграми».

Сергій Магнітський, заарештований за звинуваченням в ухиленні від сплати податків, помер у московському слідчому ізоляторі 16 листопада 2009 року.

Його колеги — співзасновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер і глава британської компанії Firestone Duncan Джемісон Файерстоун — заявили, що Магнітського заарештували після того, як він розкрив корупційні схеми, до яких причетні деякі чиновники й співробітники МВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини