Три активістки руху Femen увірвалися в натовп людей, що зібралися у Мадриді з нагоди роковин смерті колишнього диктатора Іспанії Франсіско Франко. Поліція запобігла сутичці між натовпом та активістками. На грудях учасниць Femen були написи «Легальний фашизм, національна ганьба».

Поліції вдалось запобігти сутичці між демонстрантками і натовпом, вчасно вивівши учасниць акції з місця події.

Прихильники Франсіско Франко щороку в найближчу до 20 листопада неділю урочисто відзначають річницю смерті диктатора Франсіско Франко.

Цього року пам’ятні акції відбулися на тлі планів соціалістичного уряду країни ексгумувати і перепоховати рештки диктатора. Родина колишнього диктатора та противники ексгумації вважають, що це рішення є політичною маніпуляцією, і що Франко та його історична спадщина не є наразі актуальною проблемою для Іспанії.

Франко похований на території «Долини Полеглих», побудованого ним же меморіалу на честь жертв Іспанської громадянської війни 1936-1939 років між лівореспубліканським урядом Іспанії та повстанцями-націоналістами, внаслідок якої він прийшов до влади на чолі націоналістичних сил.

Нагадаємо, 10 листопада організація Femen виступила проти приїзду голів деяких держав до Парижа на урочистості з нагоди сторіччя завершення Першої світової війни. 11 листопада у Парижі оголена активістка руху Femen з написом «Фальшивий миротворець» намагалась зупинити кортеж президента США Дональда Трампа.

Також нагадаємо, що верховний суд Каталонії судить чоловіка, якого у вересні затримали за погрози в інтернеті вбити іспанського прем’єр-міністра Педро Санчеса. Чоловік, ймовірно, розлютився на політика за намір ексгумувати рештки колишнього диктатора країни Франсіско Франко.

Автор: Лев Коротаєвський
Поділитись: