УКРАЇНА

У Медведчука пригрозили подати до суду в разі показу «недостовірної інформації» у фільмі «Стус»

13 серпня, 2018 01:14
УКРАЇНА/У Медведчука пригрозили подати до суду в разі показу «недостовірної інформації» у фільмі «Стус»
Зберегти
Вигляд
Адвокат політика Віктора Медведчука Ігор Кириленко попередив про можливість судового позову в разі показу недостовірної інформації про його клієнта в біографічному фільмі про українського поета і політв'язня Василя Стуса.

Адвокат політика Віктора Медведчука Ігор Кириленко попередив про можливість судового позову в разі показу недостовірної інформації про його клієнта в біографічному фільмі про українського поета і політв'язня Василя Стуса.

Про це йдеться в заяві адвоката.

На думку Кириленка, «безпрецедентну за своїм цинізмом піар-кампанію» щодо цього фільму очолює прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Також захисник наголосив, що Стусу інкримінували статтю 62 КК УРСР (Антирадянська агітація і пропаганда), тому він «вважався ворогом радянської влади». Кириленко зазначив, що в подібних справах вирок був відомий заздалегідь, тому адвокат «не грав суттєвої ролі».

Юрист підкреслив, що Медведчук «завжди виступав за історичну правду».

«Наполегливо рекомендую ЗМІ та окремим громадянам не розповсюджувати недостовірну, брехливу інформацію про Віктора Медведчука, а особам, які пов'язані зі зйомками фільму «Стус» («Птаха душі»), утриматися від дій, направлених на розповсюдження такої інформації про Віктора Медведчука. Тому в разі виходу в прокат фільму «Стус» з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії, зокрема спрямовані на заборону через суд демонстрації цього фільму», — йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Пізніше Грйосман доручив керівництву Міністерства культури та Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у стрічці не спотворювалася.

Автори фільму пообіцяли, що сцену із Медведчуком дознімуть

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Пов`язані новини