У Миколаєві активісти Національного корпусу утворили живий ланцюг по периметру будівлі, де мала відбутися зустріч Віктора Медведчука з місцевими депутатами з ОПЗЖ та прихильниками. Учасники акції це зробили на підтримку Вахтанга Кіпіані, книгу про Стуса якого заборонив суд за позовом Медведчука.

Про це повідомляє «Укрінформ». 

Зустріч голови політичної ради ОПЗЖ Віктора Медведчука із депутатами із партії «Опозиційна платформа — За життя» мала відбутися в кіноконцертному залі «Юність», але містяни та члени «Нацкорпусу» встали перед головним входом та не пускали всередину депутатів.

Активісти прийшли з плакатами «ОПЗЖ — вороги України», «Ні ватному реваншу», «Посібника окупантів за грати», «Стус прийде за тобою» тощо.

Між активістами та депутатами зав’язалося кілька словесних перепалок. За дотриманням порядку стежила поліція. За час акції нікого не затримали.

Сам Медведчук на зустріч не з’явився. Ми зв'язалися з прессекретарем Віктора Медведчука Олегом Бабаніним, але отримати конкретний коментар нам не вдалося — він лише сказав, що «ми в дорозі».

А що взагалі відбувається?

19 жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати тираж книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» зі згадками Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують його честь та гідність. Кіпіані планує подати апеляцію на рішення суду і оскаржуватиме його. 

Медведчук позивався до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики «Юнісофт» та вимагав заборонити видання й розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

Поділитись: