Міністерство економічного розвитку та торгівлі України запропонувало уряду затвердити оновлений прогноз росту української економіки у 2018-2020 роках.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України запропонувало уряду затвердити оновлений прогноз росту української економіки у 2018-2020 роках.

Про повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на проект відповідного документу, яким володіє редакція.

Так, у Мінекономіки пропонують уряду переглянути прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2018 році з 3%, як вважалось раніше, до 3,2%. В той же час, рівень інфляції у 2018 році, на думку Мінекономіки, буде вищим майже на 1% та складе 9,9%.

Крім цього, Мінекономрозвитку вважають, що економіка у 2019 році буде зростати повільніше, а ВВП зросте на 3%, проте наступного, 2020 року, економіка прискориться до 4,1%.

В той же час, окрім базового сценарію, який вважається найбільш вірогідним, Мінекономіки пропонує ще два сценаріях розвитку економіки: песимістичний та оптимістичний.

Так, за оптимістичним сценарієм ВВП України зросте на понад 4% уже в 2019 році, а у 2020 прискориться до 5%.

Відповідно до песимістичного прогнозу росту економіки, у 2019 році ВВП зросте лише на 1,1%, а у 2020 році — на 1,6%.

У травні Європейський банк реконструкції та розвитку заявляв, що економіка України у 2018-2019 роках зростатиме на 3%. В той же час там попереджали, що проведення виборів та значні суми виплат по державним борговим зобов’язанням становитимуть загрозу економічному зростанню.

Раніше Громадське повідомляло про прес-конференцію економістів VoxUkraine, на якій було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile